Wycieczka do Krakowa i Ojcowa

Utworzono dnia 28.06.2018

W dniach 11 i 12 czerwca 2018 roku uczniowie klas 4 i 5 uczestniczyli w wycieczce historyczno-krajoznawczej KRAKÓW – OJCÓW.

W pierwszym dniu grupa wraz z przewodnikiem poznawała najpiękniejsze zakątki Krakowa,  a to : Wawel z Katedrą , Rynek Główny z Kościołem Mariackim , Sukiennicami i Pomnikiem Adama Mickiewicza, Bramę Floriańską i Barbakan. Dzieci na żywo rozpoznawały cechy różnych stylów architektonicznych, miały okazję powtórzyć nieco zasługi królów polskich z dynastii Piastów i Jagiellonów. Po obfitej porcji historii nadszedł czas na przyrodniczy relaks w krakowskim ZOO , gdzie wszystkie zwierzęta duże i małe starały się zrobić na zwiedzających jak największe wrażenie.

Gdy zapadł zmierzch grupy wraz z opiekunami wyszły z hostelu przy ulicy Gołębiej wprost na rozświetlony pięknie rynek. Był to punkt programu pt. „Kraków nocą”.

Drugi dzień wycieczki grupa spędziła w Ojcowskim Parku Narodowym , gdzie wraz z przewodnikiem uczniowie przemierzali szlaki historyczno-przyrodnicze. Oglądali : zamek w Pieskowej Skale , Maczugę Herkulesa , Ciasne Skałki , Iglicę. Przeszli przez Grotę Łokietka i Bramę Krakowską. Dotarli do Źródełka Miłości. BYŁO PIĘKNIE , POUCZAJĄCO  I  WESOŁO.

Marta Leśniak