Skrzynka Zaufania

Drodzy uczniowie

W naszej szkole funkcjonuje  skrzynka zaufania, do której możecie wrzucać swoje uwagi o tym, co dzieje się w szkole, o problemach, jakie są dla Was ważne lub trudne. Ta skrzynka to szansa na to, by w naszej szkole wszyscy czuli się bezpiecznie, by atmosfera w niej panująca służyła nauce i prawidłowemu rozwojowi każdego z Was. Dzięki Waszym wiadomościom i sygnałom przesyłanym do skrzynki możliwe będzie reagowanie przez nas „dorosłych” w sytuacjach kryzysowych, by zapewnić Wam niezbędną pomoc i wsparcie.

SKRZYNKA ZAUFANIA

Nie radzisz sobie z jakimś problemem? Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc?

Czujesz się samotny, wykorzystywany, przeżywasz nieszczęśliwą miłość, Twoi rodzice nie potrafią się porozumieć, chcą się rozwieść, ktoś stosuje wobec Ciebie przemoc fizyczną lub psychiczną, padłeś ofiarą przemocy w cyberprzestrzeni, nie radzisz sobie z nauką lub masz inne kłopoty?

Jeśli coś Was niepokoi, denerwuje, macie trudności lub pytania, ale z różnych powodów nie chcecie przyjść z nimi bezpośrednio do wychowawcy, pedagoga specjalnego lub pedagoga szkolnego, opiszcie je na karteczkach i wrzućcie do SZKOLNEJ SKRZYNKI ZAUFANIA! Znajdziecie ją na piętrze, przy drzwiach gabinetu pedagoga. Skrzynka jest opróżniana w każdy piątek.

Zasady korzystania ze skrzynki zaufania:

1. Nikt Cię nie będzie oceniać. Jesteś ważna/y niezależnie od tego, w jakiej sprawie napiszesz.

2. Pomogę  Ci w każdym problemie, z którym nie potrafisz sobie poradzić. Nie ma problemów ważnych i nieważnych – możesz pisać w każdej sprawie, która jest dla Ciebie trudna.

3. Pisząc domnie podaj imię i klasę.

4. Zapewniam dyskrecję. Wszystko o czym mi powiesz, będzie tajemnicą, chyba że zagrażałoby to Twojemu życiu bądź zdrowiu.

5. Przypominamy, że wszczynanie fałszywych alarmów oraz rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji jest karalne.

Drodzy Uczniowie piszcie:

• Jeśli któremuś z Waszych kolegów lub koleżanek dzieje się krzywda,

• Jeśli macie problem, którego nie potraficie rozwiązać,

• Jeśli byliście świadkami czynów niezgodnych z prawem, a obawiacie się o tym zawiadomić osobiście,

• W każdym przypadku, kiedy czujecie, że powinniście zareagować lub potrzebujecie pomocy.

Zapraszamy do korzystania!

Pedagog specjalny