Jak skutecznie uczyć się w domu?

1. Pozytywne myślenie.

Zdalna nauka wcale nie musi być trudniejsza. Włącz pozytywne myśli. Doceń własny wpływ na swoje kształcenie.

1. Zaplanowanie swojej nauki.

Możesz narysować prostą tabelę. Podzielić ją na dni, godziny i oczekiwane rezultaty Twojej nauki. Ostatnią rubrykę przeznacz na wpisywanie notatek np. komentarzy, ocen.

1. Ustalenie harmonogramu nauki.

Nie odkładaj nauki „na później”, wykonuj zadania systematycznie, zgodnie z planem lekcji, ale także w odpowiednim terminie zadanych prac. Koniecznie zapisuj terminy zadań w kalendarzu.

1. Uporządkowanie miejsca nauki.

Będzie potrzebne Ci biurko, czy stolik z miejscem do notowania, czytania itp. Pamiętaj o pilnowaniu porządku w swoim miejscu do nauki, jak również o nie rozpraszaniu przez np. głośną muzykę, TV.

1. Zadbanie o swój tryb życia.

Ważne, by pamiętać o aktywności ruchowej, zdrowym odżywianiu, odpoczynku i właściwej ilości snu. Uśmiechaj się. Nie zapominaj o tym, by dać odpocząć swojemu mózgowi. Rób przerwy podczas nauki, wykonaj kilka drobnych ćwiczeń gimnastycznych, otwórz okno, pooddychaj świeżym powietrzem.

1. Wykonywanie zadań.

Zacznij od najtrudniejszych zadań, a te łatwiejsze zostaw na koniec, gdy będziesz już trochę zmęczony.

1. Wykorzystywanie różnych technik w uczeniu się.

Rysuj, notuj, podkreślaj kolorem, powtarzaj głośno, rymuj.

1. Współpraca z innymi, proszenie o pomoc.

Gdy czegoś nie rozumiesz nie bój się poprosić o pomoc. Zadaj pytanie nauczycielowi, czy osobom z klasy. Nie zapominaj o swoich podręcznikach, Internet nie jest jedynym źródłem informacji. Rodzice są również Twoim wsparciem.