Zostań Mistrzem Pięknego Czytania – I konkurs powiatowy

Utworzono dnia 19.04.2023

Jak ważnym jest czytanie, jak wiele korzyści przynosi dla samorozwoju, wiedzą wszyscy ci, którzy uwielbiają czytać. To oni swoją postawą mogą zarazić innych pasją czytania, a więc wędrowania po odkrywanych przez siebie światach. Sprzyjają temu różne konkursy humanistyczne w tym konkurs czytelniczy organizowany przez Bibliotekę przy Szkole Podstawowej w Nowym Żmigrodzie.

18 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie odbył się wspomniany konkurs – w tym roku pierwszy o zasięgu powiatowym - pod hasłem: „Zostań Mistrzem Pięknego Czytania”. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas IV – VI i dla uczniów klas  VII - VIII. Pośród licznie przybyłych uczestników konkursu znaleźli się także przedstawiciele naszej szkoły. W grupie młodszej prezentowali nas: Wojciech Ochałek z kl. V i Maja Kurowska z kl. VI. Na podium miała szanse Maja Kurowska, która wzięła udział w dogrywce. Laur przypadł jednak w udziale uczennicy z innej szkoły. W kategorii uczniów starszych pięknie zaprezentowały się Eliza Ladzińska i Nikola Kopa z kl. VIII, przy czym Nikola zajęła II miejsce ex aequo.

Gratulujemy naszym uczniom odwagi, ciekawej interpretacji wylosowanych tekstów literackich, a Nikoli Kopie zwycięstwa.

Opiekunowie:

Olga Idzik