WYCIECZKA EDUKACYJNA DO NOWEGO ŻMIGRODU

Utworzono dnia 16.05.2023

16 maja 2023 r. nasi najmłodsi uczniowie (oddział przedszkolny oraz klasa pierwsza) wybrali się wraz z opiekunami na krótką wycieczkę do Nowego Żmigrodu.

Pierwszym punktem naszej wyprawy było Muzeum im. Leona Karcińskiego, które powstało z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Nowego Żmigrodu. W Muzeum nasi uczniowie mogli zobaczyć zgromadzone eksponaty nawiązujące do historii Nowego Żmigrodu oraz dziedzictwa kulturowego ludności zamieszkującej przez wieki nasz region. Miejsce to okazało się być miłym zaskoczeniem i wzbudziło spore zainteresowanie wśród naszych uczniów. W ciekawy sposób przybliżyliśmy sobie historie naszego regionu, a pobyt w Muzeum był okazją do bezpośredniego obcowania ze sztuką muzealną. W przypadku tego miejsca jakże prawdziwe okazało się powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie…”.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej. Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się z nowym miejscem. Podczas wizyty w bibliotece nasi uczniowie mieli możliwość przejścia się między regałami w wypożyczalni i zapoznania się z biblioteką. Pani bibliotekarka pokazała naszym uczniom jedną z największych książek – książkę o kosmosie oraz jedne z najstarszych pozycji znajdujących się w księgozbiorze tejże biblioteki. Nie zabrakło również ciekawych zagadek, na które dzieciaki chętnie udzielały odpowiedzi. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

Na koniec naszej wyprawy znaleźliśmy chwilę na coś, co „tygryski” lubią najbardziej, czyli pyszne lody oraz „szaleństwo” na placu zabaw.

Wycieczka do Nowego Żmigrodu dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Pogoda dopisała, humory również. Zadowoleni, nieco zmęczeni uczniowie wrócili do szkoły, gdzie czekał na nich pyszny obiad.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę.

Anna Doniek

Magdalena Stańko