GMINNE MIĘDZYSZKOLNE KONKURSY O JANIE PAWLE II W NASZEJ SZKOLE

Utworzono dnia 19.05.2023

Maj to wyjątkowy miesiąc dla całej społeczności szkolnej, kiedy to w szczególny sposób myślimy o patronie naszej szkoły– Janie Pawle II.

Nasz patron jest dla nas wzorem do naśladowania w dobrych uczynkach, w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich talentów.

18 maja obchodziliśmy 103 rocznicę urodzin Papieża Polaka. Z tego powodu nasza szkoła po raz kolejny była organizatorem dwóch konkursów związanych z osobą Jana Pawła II, których celem było kultywowanie pamięci oraz propagowanie wiedzy o tym Wielkim Polaku.

Konkurs wiedzy pod hasłem: „Św. Janie Pawle II, nie zastąpi Ciebie nikt” był przeznaczony dla uczniów klas IV – VIII. Zadaniem uczestników było rozwiązywanie testu dotyczącego dzieciństwa i młodości Karola Wojtyły, okresu kardynalskiego oraz lat pontyfikatu Jana Pawła II. W konkursie wzięło udział 5 szkół podstawowych z terenu naszej gminy: Kąty, Łężyny, Łysa Góra, Nowy Żmigród i Nienaszów.

Organizatorami konkursu wiedzy byli: pani Alicja Sajdak, pan Grzegorz Kępski oraz ks. Michał Cyrnek.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Zuzanna Marek – SP Łężyny
II miejsce –Karolina Musiał – SP Łysa Góra
III miejsce – Dominik Nowak – SP Łysa Góra

Julita Miśkowicz – SP Kąty

Wiktor Kłosowski – SP Łysa Góra

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom.

Konkurs plastyczny pod hasłem „Jan Paweł II – dzieciństwo i młodość Lolka”, był adresowany do uczniów z klas 0–VIII. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu dowolną techniką plastyczną pracy nawiązującej do hasła konkursu.  Do organizatorów wpłynęło wiele prac, w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności artystyczne. Spośród nich komisja przyznała nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.

Organizatorkami konkursu plastycznego były: pani Aneta Brągiel, pani Anna Szczurek oraz pani Anna Doniek.

Laureatami konkursu zostali:

Kategoria: klasy 0 – III

I miejsce – Barbara Bajorek – SP Nowy Żmigród

II miejsce – Karol Homlak – SP Makowiska

III miejsce – Olivier Więcek – SP Stary Żmigród

Karolina Trybiec – SP Nienaszów

Nadia Smoleń – SP Nienaszów

Magdalena Świerzowska – SP Nowy Żmigród

Kategoria: klasy IV-VIII

I miejsce – Gabriela Mroczka – SP Nienaszów

II miejsce – Maria Gołębiowska-Bugno – SP Nowy Żmigród

III miejsce – Wiktor Burda – SP Nienaszów

Maja Maresz – SP Nowy Żmigród

Julia Leputa – SP Nowy Żmigród

Sara Sławniak – SP Łężyny

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Patronat nad konkursami objął Wójt Gminy Nowy Żmigród – pan Grzegorz Bara, któremu szczególnie dziękujemy za pomoc w ufundowaniu nagród dla uczestników konkursów.

Dziękujemy również panu Wójtowi oraz pani Jolancie Brojek za przybycie do naszej szkoły i wręczenie nagród wszystkim laureatom. Serdeczne podziękowania składamy również pani Dominice Jędrzejczyk – Wielgosz, która przewodniczyła obradom jury konkursu plastycznego.

Mamy nadzieję, że nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że uczestnictwo w obydwu konkursach było wyrazem pamięci i wdzięczności za życie i świętość naszego rodaka – Jana Pawła II. Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy i dziękujemy za wzięcie w nich udziału.

Życzymy Wam dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w konkursach w przyszłym roku.

GMINNE MIĘDZYSZKOLNE KONKURSY O JANIE PAWLE II W NASZEJ SZKOLE

Utworzono dnia 19.05.2023, 19:38