Wycieczka do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Utworzono dnia 19.03.2018
Uczniowie klasy VI, VII oraz II i III gimnazjum wzięli udział w wyjeździe do Krakowa, którego głównym celem było obejrzenie spektaklu „Zemsta” Aleksandra Fredry w Teatrze im. Juliusza Słowackiego .

Sztukę wyreżyserowała Anna Augustynowicz,  uwspółcześniając ją a tym samym rezygnując z tradycyjnych kostiumów, rekwizytów czy scenografii. Znana pani reżyser postawiła przede wszystkim na grę słowem, gestem i mimiką, co dla nas miało nie lada znaczenie, gdyż dzieci mogły tym istotnym elementom dokładniej i wnikliwiej się przyglądać. Aktorzy zadbali o  wysoki poziom gry, tak że wszyscy obejrzeliśmy przedstawienie z zainteresowaniem, poddając się komizmowi Fredry. Mogliśmy delektować się pięknem poezji, rytmem wiersza, ale też wziąć sobie do serca tak ważne przesłanie, zawarte w słowach: „Zgoda, zgoda, a Bóg wtedy rękę poda”, mimo że pani reżyser potraktowała je nieco ironicznie, wkładając w usta „błazna w trampkach”, uosabiającego postać Papkina.

Wyjazd można byłoby uznać za udany, gdyby nie to, iż nie do końca sprzyjała nam pogoda, która uniemożliwiła nam swobodne oglądanie zwierząt w Ogrodzie Zoologicznym oraz poruszanie się po Starym Mieście. Ostatecznie po szybkim marszu ogrzaliśmy się i odpoczęliśmy w MacDonaldzie, a następnie w ciepłych i przytulnych wnętrzach teatru.

Alicja Sajdak