Żegnamy naszych Absolwentów

Utworzono dnia 28.06.2021

Szczęśliwej drogi - już czas. Mapę życia w sercu masz. Jesteś jak, młody ptak”

M. Skolarski

Miniony rok szkolny – choć trudny zarówno dla dzieci, ich rodziców jak i nauczycieli – dzięki wspólnej determinacji stał się czasem, który pozwolił przygotować naszych wychowanków do dalszej drogi, pomógł wybrać im ich własną ścieżkę edukacyjną czy zawodową. Uwieńczeniem tych działań stało się dla nas uroczyste zakończenie roku szkolnego i jednocześnie nauki ósmoklasistów w naszej placówce. Wspomniana uroczystość otworzyła naszym podopiecznym drzwi do nowych wyzwań już 24 czerwca br.

Po latach wspólnej pracy, nauki i przygód nadszedł czas rozstania. Nasi absolwenci po odśpiewaniu hymnu szkoły: "Niech nasza droga będzie wspólna", w obecności dyrektora szkoły, księdza proboszcza, nauczycieli, rodziców oraz uczniów klasy siódmej złożyli uroczystą przysięgę, w której zobowiązali się do godnego reprezentowania swojej szkoły oraz czynnego współuczestniczenia w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym kraju, a ustępujący poczet sztandarowy – z pełnymi honorami - przekazał sztandar szkoły uczniom klasy siódmej. Na ich ręce został również przekazany symboliczny klucz do szkoły. Odtąd to klasa 7 – jako najstarsza – ma stanowić przykład i dbać w najwyższym stopniu o dobro naszej społeczności uczniowskiej.

Jeszcze przed rozdaniem świadectw ukończenia szkoły, uczniowie klasy siódmej pożegnali starsze koleżanki i kolegów pełnym dobrego humoru przedstawieniem, ukazującym plusy i minusy szkolnego życia. Nasi absolwenci mogli poczuć się wyjątkowo: zaproszeni w podróż sentymentalną, ujętą w baśniowe ramy, przenieśli się wraz ze swoimi gośćmi do książęcego grodu Nienasza, by wydobyć z zakamarków swej pamięci drobne momenty dawnej rzeczywistości szkolnej, którą współtworzyli i która jednocześnie współtworzyła ich samych.

Do całej społeczności szkolnej popłynęły gorące podziękowania od uczniów klasy ósmej za wszystko, co przeżyli podczas tych wspólnych dziewięciu lat.

Po uroczystym rozdaniu świadectw i nagród, celebrowanym przez Dyrektora Szkoły, był czas na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz pożegnalną dyskotekę. Na tym kilkugodzinnym spotkaniu nie zabrakło śmiechu, dobrego humoru, wspólnej zabawy, rozmów i pożegnalnych łez.

Życzymy Wam - nasi Absolwenci: szczęścia, wytrwałości i determinacji w dążeniu do wyznaczanych sobie celów oraz opieki św. Jana Pawła II, który już na zawsze zostanie Waszym patronem. Powodzenia!

M. Leśniak

O. Idzik