W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

W oczekiwaniu

na Święta

Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas - pełen radości i wzruszeń,  poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Również w oddziale przedszkolnym,  od kilku dni  rozpoczęliśmy przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia.

Poprzez realizację tematyki kompleksowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia dzieci pogłębiały swoją wiedzę dotyczącą obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Podejmowały też rozważania na temat znaczenia i roli Świąt w ich życiu. Wszystkie te działania prowadzić miały do kształtowania się atmosfery i „ducha” Świąt Bożego Narodzenia.

Z pewnością ten szczególny okres przedświąteczny rozpoczął się wizytą Świętego Mikołaja. W kolejnych dniach przedszkolaki wykonywały wiele prac plastyczno-technicznych związanych z tradycją bożonarodzeniową np. ozdabianie bombki metodą decoupage, wykonanie świątecznego skrzata czy stroików w szkle.

Nieodłącznym elementem Świąt jest pieczenie pierników i ozdabianie choinki. Dzieci z radością wykrawały kształty z piernikowego ciasta i ozdabiały je według własnego pomysłu oraz wykonywały własnoręcznie łańcuch na przedszkolną choinkę, dlatego jest wyjątkowo piękna.

Trudno wyobrazić sobie Święta bez kolęd. Dzieci  podejmowały pierwsze kroki w grze na keyboardzie, wygrywając melodię ,,Lulajże Jezuniu”, jak także uczyły się popularnych kolęd i pastorałek.

Czas intensywnych, ale przede wszystkim radosnych przygotowań, jeszcze bardziej wprowadził nas w ten magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia, na który większość z nas czeka cały rok.

Marta Roman

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia 2020