Piękna nasza Polska cała!

Utworzono dnia 22.06.2021

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Piękna Nasza Polska Cała jest niezwykle cenną inicjatywą. To dzięki takim działaniom najmłodsze pokolenie może w przystępny sposób zapoznać się z historią i tradycjami naszego kraju. Żyjemy w wolnej Polsce, ale nie zawsze tak było, dlatego też musimy uświadamiać to dzieciom, żeby pamięć o poległych za naszą wolność nigdy nie zginęła.

Kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci - główne cele tego projektu – uważamy za nadrzędne w wychowaniu patriotycznym dzieci i młodzieży w naszym kraju dlatego też zdecydowaliśmy się na udział w realizacji tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom młode pokolenie będzie wiedziało jak ważne jest pielęgnowanie spuścizny narodowej.

Projekt realizowany był w oddziale przedszkolnym w okresie od 15 września 2020 roku do 30 maja 2021 roku.

W ramach projektu zrealizowano następujące zadania:

1) Zapoznanie się, nauka i zaśpiewanie Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego.

2) „Piękna Nasza Polska Cała” – zorganizowanie kącika o tematyce patriotycznej w grupie.

3) Apel lub inscenizacja– Narodowe Śpiewanie Hymnu z okazji 11 listopada o godzinie 11:11

4) „Piękna Niepodległa” - zasadzenie wrzosów

5) „Mam chusteczkę haftowaną” - zabawa ludowa – zapoznanie dzieci z zabawami ludowymi.

6) „Według przepisu Babci lub Dziadka” – wykonanie z dziećmi regionalnej potrawy, degustacja (kiszenie kapusty)

7) „Dzień Mody Patriotycznej” – zorganizowanie w grupie Dnia Mody Patriotycznej

8) „Biało-czerwoni” – zawody sportowe

9) Zorganizowanie Tygodnia Legend i Baśni Polskich - czytanie, inscenizacje legend, wystawa prac plastycznych