Ogólne zasady korzystania z obiektów sportowych

Utworzono dnia 01.07.2020

Szkoły Podstawowej w Nienaszowie

w okresie pandemii  koronawirusa COVID 19

Każda osoba korzystająca z obiektów obowiązana jest do zapoznania się z niniejszymi zasadami:

1. Zarządzającym obiektami jest Szkoła Podstawowa w Nienaszowie.
  2. Obiekty będą otwarte od 1 lipca 2020r. w podanych niżej godzinach.
  3. Boisko ze sztuczną nawierzchnią, siłownia zewnętrzna oraz place zabaw, będą udostępniane w godzinach: 8:00 do 15:00.
  4. Korzystanie z obiektów sportowych poza wyznaczonym czasem jest zabronione.
  5. Z obiektów mogą korzystać tylko osoby zdrowe, bez objawów chorobowych.
  6. Korzystanie z obiektów odbywa się zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia
    16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów
    w związku z wystąpieniem stanu epidemii tj.
  • powierzchnia sali sportowej  300 m2 – 6 osób,
  • boiska sportowe, siłownia zewnętrzna i place zabaw - 14 osób.
  1. Korzystanie z sal sportowej wymaga wcześniejszej rezerwacji telefonicznej pod
    nr tel. 13 4417014 lub 13 4417252. Osoba dokonująca rezerwacji odpowiada za całą grupę.
  2. Umowy zawarte wcześniej tracą moc.
  3. Po każdych zajęciach na boisku ze sztuczną nawierzchnią wyznacza się 15 minutową przerwę, w trakcie której zawodnicy muszą opuścić obiekt. W tym czasie nastąpi dezynfekcja.
  4. Po każdych zajęciach na hali sportowej wyznacza się 60 minutową przerwę, w trakcie której zawodnicy muszą opuścić obiekt. W tym czasie nastąpi dezynfekcja.
  5. Osoby przebywające na sali sportowej korzystają z jednego węzła sanitarnego WC, obowiązuje zakaz korzystania z szatni i pryszniców.
  6. Za rzeczy pozostawione na terenie boiska i sali sportowej i placów zabaw zarządca nie odpowiada.
  7. Korzystający z obiektów mogą korzystać wyłącznie z własnego sprzętu sportowego.
  8. W celu zapewnienia bezpieczeństwa:
  • korzystający z sali sportowej zobowiązani są wchodząc i wychodząc na salę do dezynfekcji dłoni, korzystając z ogólnodostępnego dozownika płynów do dezynfekcji,
  • podczas korzystania z obiektów obowiązuje zachowanie bezpiecznego dystansu między korzystającymi minimum – 2 metry.
  1. Korzystający z obiektu są zobowiązani do przestrzegania niniejszych zasad korzystania,
    a w szczególności do poleceń pracowników szkoły oraz zarządcy obiektu. Za korzystanie
    z obiektów poza wyznaczonymi godzinami zarządca nie ponosi odpowiedzialności.
  2. Wynajmujący nie ponosi odpowiedzialności karnej z tytułu nieprzestrzegania przez korzystających z obowiązków nałożonych przepisami prawa, w zakresie zachowania warunków szczególnej ostrożności z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną w kraju wywołaną epidemią koronawirusa COVID-1
  3. Wszelka odpowiedzialność karna z tytułu złamania przepisów prawa w zakresie organizacji zgromadzeń ponoszą korzystający z obiektów.
  4. W przypadku powzięcia informacji o powstaniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników wydarzenia, korzystający są zobowiązani poinformować pozostałych uczestników wydarzenia wraz z poinformowaniem właściwego miejscowo oddziału sanitarno-epidemiologicznego.
  5.  Sprawy nieuregulowane niniejszym zasadom porządkują regulaminy ogólne obiektów.
  6. Niniejsze zasady korzystania z obiektów wchodzą z dniem podpisania do odwołania przez Zarządcę.
  7. Na terenie obiektów znajduje się system monitoringu wizyjnego.  Monitoring prowadzony jest w sposób nie naruszający dóbr osobistych oraz godności osób korzystających
    z obiektów. Z klauzulą informacyjną można zapoznać się na stronie internetowej szkoły oraz w jej siedzibie.

Nienaszów, 30.06.2020r.

Zdzisław Brocławik – dyrektor szkoły