JAK KARNAWAŁ TO ZABAWA

Utworzono dnia 03.02.2020

„W karnawale, w karnawale zawsze idziemy na bale.

Każde dziecko duże małe, lubi bale w karnawale”.

autor nieznany

W tym roku, z przytupem rozpoczęliśmy nowe półrocze. Uczniowie wrócili po feriach zimowych wypoczęci i już w czwartek, 30 stycznia bawili się na zabawie karnawałowej.

Tradycyjnie, jako pierwsi „imprezować” zaczęli najmłodsi uczniowie naszej szkoły, bo już po obiedzie. To właśnie one – dzieci z  oddziału przedszkolnego i klas I - III czekały z niecierpliwością na ten dzień - dzień, któremu towarzyszyły duże emocje.

Uczniowie wystąpili w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrani za  bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, ale przede wszystkim uśmiech na twarzach. Wszyscy bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwą zabawę. A dobrą muzykę serwowali im uczniowie klasy VI – Kuba Kuciński i Mikołaj Dziadosz, którym bardzo za to dziękujemy.

Po południu odbyła się również zabawa dla uczniów klas IV-VIII. Także i oni – chociaż bez kostiumów i zabawnych strojów, bawili się świetnie przy muzyce, którą lubią i która porwała ich do tańca.

Zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów podczas zabawy przygotowano mały poczęstunek. Dlatego bardzo serdecznie wszystkim rodzicom dziękujemy –za pomoc i poświęcony czas.

Tegoroczna zabawa karnawałowa umożliwiła nam – dzieciom i wychowawcom – spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i mamy nadzieję zapału do pracy na drugie półrocze, które, jak już wspomniałam dopiero co rozpoczęliśmy.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie zabawy karnawałowej serdecznie dziękujemy. Dzieciom, że tak świetnie, w swoim gronie potrafią się bawić, rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i poczęstunku, nauczycielom i wychowawcom, którzy pomogli w udekorowaniu sali oraz tym, którzy sprawowali opiekę nad naszymi uczniami podczas zabawy. Podziękowania kierujemy również do Rafała Laskosia i Kacpra Laskosia – chłopcy wielkie dzięki za pomoc.

Zabawa

Utworzono dnia 03.02.2020, 16:05