Dzień Godności

Utworzono dnia 22.06.2021

Dzień Godności

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Nienaszowie została nominowana do #challengedziengodnosci, organizowanym przez PSONI Koło w Jarosławiu.

Celem akcji PSONI Koło w Jarosławiu, który rozpoczął to wyzwanie, jest zwrócenie uwagi na prawa Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego oraz propagowanie wiedzy o Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Jak dołączyć do wyzwania?
Wystarczy:
* Ubrać się na pomarańczowo, może to być koszulka, apaszka, czapka, krawat itp.
* Zrobić zdjęcie lub nagrać film z napisem #dziengodnosci i wstawić na swój profil na Facebook.
* Nominować kolejne co najmniej trzy osoby (może to być również grupa ludzi, szkoła, przedszkole lub instytucja).
* Każda osoba włączająca się do akcji #challengedziengodnosci do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie co najmniej trzy osoby.
Na wykonanie zadania jest 48 godzin.
Za nominację dziękujemy Przedszkolu Gminnemu w Nowym Żmigrodzie.
Jednocześnie serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wyzwaniu #challengedziengodnosci:
1. Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Kątach.
2. Szkołę Podstawową w Makowiskach
3. Niepubliczną Szkołę Podstawową w Skalniku.