DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

Utworzono dnia 14.01.2020

„Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba.

Babcia, mama, wnuczka inaczej się nie da.

Dziś Wam dziękujemy nasi przyjaciele,

Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele.”

(autor nieznany)

Jedną z tradycji wpisaną w repertuar imprez naszej szkoły jest zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji Ich święta. W tym roku ze względu na to, iż DZIEŃ BABCI I DZIADKA wypada podczas ferii zimowych, wyjątkowo świętowaliśmy to wydarzenie już 10 stycznia. Zaproszeni goście licznie przybyli na uroczystość, aby podziwiać występy swoich wnuków. Dla nich to przygotowaliśmy część artystyczną i mały poczęstunek.

Na samym początku pan dyrektor Zdzisław Brocławik serdecznie powitał przybyłych gości i złożył im serdeczne życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu i radości. Tradycyjnie, jak co roku modlitwę w intencji przybyłych do naszej placówki dziadków poprowadził ksiądz dziekan Jan Gajda, prosząc dla wszystkich babć i dziadków z racji ich święta o opiekę i wstawiennictwo zarówno Matkę Bożą jak i ich patronów: Świętych Annę i Joachima.

Po części oficjalnej oddano głos najukochańszym wnukom, którzy pragnęli uczynić to święto wyjątkowym i umilić swoim dziadkom pobyt w naszej szkole różnorodnymi występami. W programie znalazły się: wiersze, piosenki, scenki, przedstawienie i taniec. W ten sposób chcieli oni wyrazić swoją miłość do dziadków - osób tak wyjątkowych i ważnych w ich życiu.

Uroczystość rozpoczęły dziewczynki z klasy III: Maja Kurowska i Gabrysia Mroczka, które to tego dnia miały swój debiut jako konferansjerki.

Na początek na scenę zaproszono przedszkolaków, którzy wierszem i piosenką wprowadzili wszystkich w odświętny nastrój. Dużo uśmiechu i zabawy wniosła w tę uroczystość klasa III, która to przygotowała wiersze i kilka scenek, przeplatanych pomiędzy występami poszczególnych klas. Nie od dziś wiadomo, iż w tej klasie drzemie potencjał kabaretowy, toteż inscenizacje związane z  naszym świętem wypadły po prostu genialnie. Klasa I zaprezentowała wiersz i piosenkę pt. „Babcia patrzy na mnie”, a w późniejszej części odkryła swój aktorski talent w pantomimie: „Rzepka” J. Tuwima–wprawiając zgromadzonych w jeszcze weselszy nastrój. Natomiast klasa II przygotowała kilka wierszy i piosenek z wykorzystaniem instrumentów muzycznych. W uroczystości wzięły udział także nasze starsze uczennice: Nikola Kopa i Milena Serwińska, wykonały piosenkę: „Radość najpiękniejszych lat” Anny Jantar, z kolei Martyna Ladzińska, Wiktoria Ptak i Nikola Hućko zaśpiewały piosenkę z repertuaru zespołu Skaldowie - „Wierniejsza od marzenia.” Dużym zaskoczeniem dla naszych gości okazał się także taniec klas I – III: „Chocolate”, przygotowany pod kierunkiem pani Marty Leśniak.

Kończąc występy podziękowaliśmy naszym babciom i dziadkom za przybycie, a także złożyliśmy życzenia z okazji niedawno rozpoczętego Nowego Roku. Uczniowie występujący na scenie odśpiewali tradycyjne STO LAT, a pan dyrektor zaprosił wszystkich gości na poczęstunek. Nasi dziadkowie na koniec tego wyjątkowego dnia otrzymali również od swoich wnuków własnoręcznie przygotowane laurki i drobne upominki. Wzruszeniom nie było końca, a w niejednych oczach rozbłysły radość i szczęście. W dowód uznania mali wykonawcy zebrali burzę oklasków.

Frekwencja podczas naszego święta była wspaniała, dziękujemy za to wszystkim babciom i dziadkom – tym z bliska i tym z daleka. Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

Szczególe podziękowania kierujemy w stronę tych rodziców i uczniów, którzy pozostali do końca i pomogli również w uporządkowaniu sali.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Anna Doniek

zdjęcia Ewa Sym-Chudik

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE