Coś dla ducha – coś dla ciała

Utworzono dnia 04.02.2020

Coś dla ducha – coś dla ciała

Spotkanie z Bilbo Bagginsem na deskach RCKP w Krośnie

W czwartek 30 stycznia wybraliśmy się do teatru wraz z czwartą i piątą klasą. Na deskach RCKP Krosno aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia wystawili sztukę pt.: „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Jechaliśmy z pewną ciekawością, gdyż niektórzy z nas zdążyli już przeczytać książkę, inni poznali historię Bilbo Bagginsa, oglądając ekranizację znanej powieści J. R. R. Tolkiena w kinach czy telewizji, a jeszcze inni zmotywowani przez polonistów i wychowawców chcieli otrzeć się o treść lektury.

Wyjazd zorganizowała nasza wychowawczyni - pani Olga Idzik. Wraz z panią: Martą Sterkowicz, Beatą Gołąb oraz Alicją Sajdak czuwała nad naszym bezpieczeństwem.

Widownia wypełniona po brzegi, a wśród niej my- w III i IV rzędzie. Dzięki temu mogliśmy intensywniej przeżywać to, co działo się na scenie. W fantastyczny świat głównego bohatera wprowadził nas Gandalf z magicznym berłem – laską  w dłoni i tajemniczą brodą starca. To właśnie trafna charakteryzacja, wspaniałe stroje i dekoracja przykuwały uwagę, gdyż słowo mówione nie zawsze docierało do nas w pełni. Te drobne problemy z nagłośnieniem być może wynikały z przyczyn technicznych, ale też maski, w których aktorzy musieli grać i wypowiadać swoje kwestie, na pewno były niemałą przeszkodą do pokonania. Duże wrażenie robiła gra świateł i efekty specjalne. Podsumowując - spektakl, który okazał się swego rodzaju streszczeniem w pigułce, obejrzeliśmy z uwagą i zaciekawieniem.

Do szkoły wróciliśmy autokarem zgodnie z planem. Stąd tego dnia poza ucztą dla ducha czekała nas uczta dla ciała - obiad, a potem zabawa karnawałowa z pysznym poczęstunkiem. Dziękujemy.

Karolina Bazan

kl. VI