Andrzejkowy wieczór w naszej szkole

Utworzono dnia 05.12.2019

Andrzejkowy wieczór w naszej szkole został poprzedzony przygotowaniami ze strony rodziców i uczniów. Rodzice zapewnili swoim pociechom poczęstunek, a uczniowie zadbali o stosowny klimat. Klasa VIII udekorowała wspólną salę zabaw, Rafał Laskoś zadbał o muzykę, a dziewczynki z klasy VI: Karolina Bazan i Magdalena Czaja przygotowały andrzejkową heksę, która najpierw dekorowała ich klasę, a potem minutowy taniec z nią stał się główną nagrodą dla zwycięzców zabawy krzesełkowej.

W tym roku każdy wychowawca wraz ze swoimi podopiecznymi organizował wspólną zabawę, w tym andrzejkowe wróżby. Nie obyło się bez wróżb wszystkim znanych jak: lanie wosku, buty, zawody, wybranek/wybranka serca, co ci ukarze przyszłość jak i też mniej znanych: runy, numerolandia itp.

Nowym i miłym akcentem była możliwość przebywania uczniów w swoich klasach nie tylko podczas oficjalnego poczęstunku. Dlatego  np. wybrana grupka osób z klasy VI wcześniej udekorowała swoją salę według własnego pomysłu, a także postarała się o oprawę muzyczną. Niespodzianką, która spodobała się wszystkim szóstakom, była zdrowa zimna płyta zaserwowana przez mamy: p. I. Bazan i J. Czaja. Na stole pojawiły się: jarskie kanapeczki z jajkiem, serem, awokado, pomidorem, kabaczkami, ogórkiem, papryką itp., kanapeczki z wędliną, ciasto domowej roboty, słodkie kapelusiki czarownicy, soki z domowej spiżarni. Centrum smaków kulinarnych stanowiły owocowe szaszłyki, które dzieci samodzielnie komponowały. Te kulinarne zmagania bardzo przypadły wszystkim do gustu. Również w innych klasach strawa dla ducha i ciała dobrana była do potrzeb uczestników zabawy.

Wszystkich połączyła dobra muzyka, poczucie humoru i wspólna zabawa.

Olga Idzik

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy,a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń oraz fantazji.

I tak właśnie było też w naszej szkole. 28 listopada 2019 r. odbyła się długo wyczekiwana impreza andrzejkowa klas 0-III. Rozpoczęły ją Czarownice z Łysej Góry, w rolę których wcieliły się uczennice klasy trzeciej. Zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy i udziału we wróżbach. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, przepowiadały sobie przyszłość, a następnie wraz ze swoimi wychowawcami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznych melodii. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Było wiele radości, zabawy i śmiechu.

Ten dzień pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

Anna Szczurek

Utworzono dnia 05.12.2019, 19:03