Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Nienaszowie

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Spotkanie opłatkowe w oddziale przedszkolny

Utworzono dnia 23.12.2020

Spotkanie opłatkowe

w oddziale przedszkolnym

 

Świąteczny nastrój zapanował 18 grudnia 2020r. w oddziale przedszkolnym, gdyż tego dnia odbyło się spotkanie opłatkowe. Dzieci przyszły odświętnie ubrane, a w sali było słychać dźwięki kolęd i pastorałek.

Punktualnie o godz. 12.00,  ks. Jan Gajda rozpoczął spotkanie znakiem krzyża i modlitwą. Następnie Pan Dyrektor Zdzisław Brocławik  łamiąc się opłatkiem, złożył wszystkim życzenia spokojnych, rodzinnych i ciepłych świąt. Również przedszkolaki i  personel szkolny, złożyli sobie świąteczne życzenia,  a przy dźwiękach kolęd wszyscy wspólnie zasiedli do uroczystego wigilijnego obiadu, przy jednym, udekorowanym stole, co również pomogło nam odczuć magię nadchodzących świąt. Takie podniosłe chwile, nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych ale również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Za ten piękny czas przygotowań oraz  organizację tego wydarzenia dziękujemy naszym kochanym rodzicom oraz pracownikom obsługi i życzymy im Bożego błogosławieństwa. Niech ten świąteczny czas płynie w atmosferze miłości, radości i pokoju!

 

Marta Roman

 

 

 

Świąteczne życzenia

Utworzono dnia 19.12.2020

Życzenia świąteczne od klasy 2

Utworzono dnia 19.12.2020

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Utworzono dnia 16.12.2020

 

W oczekiwaniu

na Święta

Bożego Narodzenia

 

 

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas - pełen radości i wzruszeń,  poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Również w oddziale przedszkolnym,  od kilku dni  rozpoczęliśmy przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia.

Poprzez realizację tematyki kompleksowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia dzieci pogłębiały swoją wiedzę dotyczącą obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Podejmowały też rozważania na temat znaczenia i roli Świąt w ich życiu. Wszystkie te działania prowadzić miały do kształtowania się atmosfery i „ducha” Świąt Bożego Narodzenia.

Z pewnością ten szczególny okres przedświąteczny rozpoczął się wizytą Świętego Mikołaja. W kolejnych dniach przedszkolaki wykonywały wiele prac plastyczno-technicznych związanych z tradycją bożonarodzeniową np. ozdabianie bombki metodą decoupage, wykonanie świątecznego skrzata czy stroików w szkle.

Nieodłącznym elementem Świąt jest pieczenie pierników i ozdabianie choinki. Dzieci z radością wykrawały kształty z piernikowego ciasta i ozdabiały je według własnego pomysłu oraz wykonywały własnoręcznie łańcuch na przedszkolną choinkę, dlatego jest wyjątkowo piękna.

Trudno wyobrazić sobie Święta bez kolęd. Dzieci  podejmowały pierwsze kroki w grze na keyboardzie, wygrywając melodię ,,Lulajże Jezuniu”, jak także uczyły się popularnych kolęd i pastorałek.

Czas intensywnych, ale przede wszystkim radosnych przygotowań, jeszcze bardziej wprowadził nas w ten magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia, na który większość z nas czeka cały rok.

Marta Roman

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

Utworzono dnia 14.12.2020

Nienaszów, 10.12.2020 r.

 

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

 

         Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

       W związku ze zbliżającym się czasem dokonywania oceniania i klasyfikowania za I półrocze bieżącego roku szkolnego, pragnę poinformować o terminach jakie obowiązują w naszej szkole:

  1. Pierwsze półrocze kończy się 31 stycznia 2021 r.
  2. Konferencja klasyfikacyjna odbędzie się 28 stycznia 2021r.
  3. Informacja o zagrożeniu oceną niedostateczną z przedmiotu nauczania zostanie przekazana rodzicom do 18 grudnia 2020 r.
  4. Informację dla uczniów o proponowanej ocenie z I półrocza, przekażą nauczyciele poszczególnych przedmiotów do 19 stycznia 2021 r.
  5. Ostateczne oceny nauczyciele wystawią do 25 stycznia 2021 r.

Niezależnie od tego czy po feriach uczniowie powrócą do nauczania w szkole, czy tez pozostaną nadal w nauczaniu zdalnym, powyższe terminy są obowiązujące.

Ponadto informuję, że uległy zmianom terminy dni wolnych od zajęć (czyli dni dyrektorskie). Zarządzam dodatkowe dni wolne w terminach 21 i 22 grudnia 2020 r. Tak więc ostatnim dniem nauki będzie piątek 18 grudnia 2020 r., natomiast powrót do nauczania w dniu 18 stycznia 2021 r. po feriach.

 

Z życzeniami zdrowia dla wszystkich:
Zdzisław Brocławik- dyrektor szkoły

 

Spotkanie z Mikołajem

Utworzono dnia 07.12.2020

Kto zagląda w okno?

Kto latarką świeci?

Kto patrzy przez szybkę?

Szuka grzecznych dzieci.

 

 

4 grudnia, dzieciaki z oddziału przedszkolnego od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa, przeczuwały bowiem, że w tym roku Święty Mikołaj odwiedzi nas nieco wcześniej.

Swoje wejście, jak na Mikołaja przystało rozpoczął niezawodnym ,,Ho, Ho, Ho!”.  Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty.  Św. Mikołaj był niezwykle wesoły, rozmowny, chętny do wspólnej zabawy i tańca.

Przedszkolaki przygotowały dla niego piosenkę oraz wierszyk. W zamian obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Św. Mikołaj nie zapomniał także o pracownikach szkoły, którzy w tym roku byli równie grzeczni, jak i dzieci.

Spotkanie z niezwykłym gościem sprawiło dużo przyjemności, uśmiechu i zabawy. Mikołaj na zakończenie spotkania życzył wszystkim Wesołych Świąt, a także obiecał dzieciom, że wróci do nas w przyszłym roku.

 

Marta Roman

czytaj dalej na temat: Spotkanie z Mikołajem

Zabawa andrzejkowa

Utworzono dnia 03.12.2020

 „Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

 

Zabawa

andrzejkowa

 

Popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Dzieci z oddziału przedszkolnego  również chciały poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 26 listopada 2020 r., wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej.

Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje, w które byliśmy przebrani . Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Dzięki zabawie w przekłuwanie baloników dowiedzieliśmy się, kim zostaniemy jak będziemy dorośli - okazało się, że będą wśród nas dyrektorzy, sportowcy i  piosenkarze. Bez wątpienia największą atrakcją tego dnia była piniata wypełniona słodkościami. Pod koniec zabawy przedszkolaki częstowały się także podarunkami przygotowanymi przez rodziców, za które bardzo serdecznie dziękujemy.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Jednego możemy być pewni, że dały one naszym maluchom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

 

Marta Roman

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Utworzono dnia 03.12.2020

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

 

 

W dniu 25 listopada 2020r. dzieci z oddziału przedszkolnego  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. 

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie bawiły się przy piosenkach: "Niedźwiadek" i "Misie dwa" oraz zatańczyły "Gumi miś". Dla dzieci tego dnia przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, prace plastyczno – techniczne, konkursy, śpiewanie piosenek oraz degustację miodu – przysmaku misiów.

Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom możliwość zrobienia sobie zdjęcia w misiowej fotobudce.

Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

 

Marta Roman

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Pluszowego Misia

Zarządzenie dyrektora szkoły

Utworzono dnia 30.11.2020
Zarządzam spotkanie wychowawców klas z rodzicami w dniu 3 grudnia 2020 r. Spotkanie za pośrednictwem TEAMSA, rodzice z wykorzystaniem kont swoich dzieci połączą się z wychowawcami o określonych godzinach:
  • klasy I, II i III - o godzinie 16.00.
  • klasy IV do VIII o godzinie 17.00.
  • oddział przedszkolny- spotkanie w klasie z wychowawcą w sposób indywidualny lub w małych grupkach od godziny 12.30. (szczegółowe ustalenia z wychowawcą "0").
 
 Zdzisław Brocławik - dyrektor szkoły

Święto Niepodległości

Utworzono dnia 12.11.2020

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.

Z tej okazji 12 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. 

czytaj dalej na temat: Święto Niepodległości

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 59

W poprzednim tygodniu: 183

W tym miesiącu: 445

W poprzednim miesiącu: 1592

Wszystkich: 71700

Fundusze Europejskie

Iga Wygnał- zbiórka charytatywna