Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Nienaszowie

AKTUALNOŚCI, strona 3:

„Mistrz wiedzy SKO”!

Utworzono dnia 28.04.2021

Nienaszów, 27.04.2021

 

„Mistrz wiedzy SKO”!

W dniach 19-25 kwietnia 2021 r. został zorganizowany konkurs, którego celem było zmierzenia poziomu edukacji ekonomicznej w praktyce w danej szkole. Pytania testowe zostały opracowane w oparciu o udostępniony przez Bank PKO BP. Dostępne były wersje testu dla klas 0-2, 3-4, 5-6. W Teście mogły wziąć udział dzieci, które na dzień rozpoczęcia Testu nie ukończyły 13. roku życia, a ich szkoła uczestniczy w programie SKO PKO Banku Polskiego S.A. W Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nienaszowie wzięło udział 17 uczniów. Test składał się z 10 pytań. Tylko 1 z odpowiedzi podanych przy każdym z pytań była poprawna. Zaliczenie Testu wymagało udzielenia poprawnych odpowiedzi na minimum 7 z 10 pytań. Istniała możliwość wielokrotnego podejścia do rozwiązywania Testu w terminie jego udostępnienia, aż do uzyskania przez danego uczestnika Testu pozytywnego wyniku. Szkolne Kasa Oszczędności działająca przy SP im. św. Jana Pawła II w Nienaszowie wylosowała z każdej grupy wiekowej uczestników, którzy zdobyli tytuł Mistrza Wiedzy SKO i nagrodziła ich zestawami plastycznymi i małymi dronami. Osoby wylosowane to uczennice klasy III Nikola i Lena, uczeń kl. V – Gabryś i VI Bartek. Nagrodę specjalną od opiekunów SKO otrzymuje Tomek – uczeń klasy I.

 

Opiekunowie SKO

Halina i Grzegorz Kępscy

Światowy Dzień Ziemi

Utworzono dnia 26.04.2021

Świat dookoła nas bardzo się zmienia. Coraz mniej jest uroczych miejsc i zielonych placów nie dotkniętych niszczycielską działalnością człowieka. Żeby chronić przyrodę trzeba nie tylko o tym mówić, ale zacząć też i działać. Aby zmienić nastawienie człowieka do środowiska trzeba zacząć już od najmłodszych dzieci. Bowiem prawdziwe jest ludowe porzekadło: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.”

 

22 kwietnia, każdego roku, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia szczególnie powinniśmy pomyśleć o tym, jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę. Warto zastanowić się, jak pomóc Pani Ziemi, aby ten wspólny dom był zdrowy, piękny i czysty. Bo jak powiedziała poetka M. Buczkówna:
 

„Niech skacze pasikonik
niech świerszczyk w trawie dzwoni...
Dla nich kwitnie łąka, dla nich rośnie las.
Ja i ty – żyję tylko raz...”

 

Z tej okazji za pomocą krótkiej prezentacji dzieci  z oddziału przedszkolnego wyruszyły w multimedialną podróż, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi oraz poznały zasady recyklingu. Dzieci wykonały także piękne prace plastyczne oraz kreatywne EKOzabawki w ramach konkursu ekologicznego.

Tegoroczna akcja była bardzo udana, o czym świadczy duże zainteresowanie w konkursie. Właśnie poprzez takie działania dzieci, a przez nich i dorośli uczą się postaw ekologicznych i otwartości na różnego rodzaju problemy dzisiejszego świata.

 

 

 

Marta Roman

Zarządzenie dyrektora szkoły

Utworzono dnia 23.04.2021

Nienaszów, 23.04.2021 r.

 

Zarządzenie Nr 5/2020/21

Dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nienaszowie
w sprawie zmiany organizacji pracy szkoły od 26 kwietnia 2021 r.

 

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 561, 651 i 701) wraz ze zmianami wprowadzonymi Rozporządzeniem MEiN z dnia 22 kwietnia 2021 r.

ZARZĄDZAM:

1. Wprowadzenie nauczania hybrydowego dla klas I – III od poniedziałku 26 kwietnia 2021r. do piątku 30 kwietnia 2021 r. w następujący sposób:
 

  • w dniach 26kwietnia (poniedziałek), 28 kwietnia (środa) i  30 kwietnia(piątek)2021 r. do nauczania stacjonarnego w szkole wracają klasy II i III, natomiast klasa I w tych dniach uczy się  zdalnie
  • w dniach  27 kwietnia (wtorek) i 29 kwietnia (czwartek)2021 r. do nauczania stacjonarnego w szkole wraca klasa I, natomiast klasy II i III w tych dniach uczy się  zdalne

2. Rozpoczyna kursowanie autobus szkolny zgodnie z rozkładem.

  •  Uczniowie przebywający w szkole mogą korzystać z obiadów
  • W szkole będą prowadzone zajęcia świetlicowe.

3. Nauka w pozostałych klasach prowadzona będzie na dotychczasowych zasadach.

 

                                                                             Dyrektor Szkoły

                                                                           Zdzisław Brocławik

 

 

Konkurs SKO

Utworzono dnia 22.04.2021

Dziękuję bardzo za zgłoszenie się do tegorocznego Konkursu SKO.

W teście mogą wziąć udział dzieci, które na dzień rozpoczęcia testu nie ukończyły 13 r.ż., o ile ich szkoła uczestniczy w Programie SKO.

Pytania testowe zostały opracowane w oparciu o udostępniony przez Bank sylabus (link).

Uczniowie, którzy zapoznają się z sylabusem oraz powtórzą wiedzę ze wskazanych w nim materiałów edukacyjnych SKO, powinni bez problemu otrzymać pozytywy wynik testu.

Co najmniej 70% poprawnych odpowiedzi składa się na wynik pozytywny. Istnieje możliwość powtarzania testu aż do uzyskania zaliczenia.

ü Zakres tematyczny testu będzie obejmował 10 pytań z obszaru: cyberbezpieczeństwa, przedsiębiorczości, oszczędzania, ekologii, niemarnowania żywności, zdrowego odżywiania, sportu.

Po dwa pytania z każdego tematu.

Link do realizacji testu będzie udostępniony już w najbliższy poniedziałek 19 kwietnia br.

Zostanie on podstawiony na stronie internetowej PKO Banku Polskiego w zakładce „Dla dzieci” oraz na platformie SzkolneBlogi.pl.

Test ten będzie dostępny do realizacji przez 1 tydzień kalendarzowy w terminie od 19 do 25 kwietnia br.

Uczestnik testu przed jego rozpoczęciem w formie elektronicznej, podaje:

- imię / nick lub pseudonim (jeśli uczeń przystępuje to testu po raz kolejny musi podać inny nick/pseudonim),

- numer klasy do której uczęszcza (bez litery, np. jeśli jest uczniem klasy 3a, wpisuje 3) oraz

- trzycyfrowy kod szkoły, który otrzyma wcześniej od Nauczyciela-Opiekuna SKO. KOD SZKOŁY 445.

Dyplom, który uzyska uczeń po rozwiązaniu testu (z oceną pozytywną), powinien jedynie okazać Nauczycielowi-Opiekunowi SKO – w formie elektronicznej (np. przesyłając plik, skan, zrzut ekranu) lub osobiście.

 

Konkurs

Utworzono dnia 14.04.2021

Moi Drodzy!

Zapraszam w imieniu SKO do udziału w konkursie, który będzie polegał na rozwiązaniu on-line testu z zakresu wiedzy o świecie finansów. Test można rozwiązać po otrzymaniu linku do testu ( tak jak na sprawdzianach z geografii), dla ułatwienia otrzymacie materiały online (tzw. syllabushttp://www.pkobp.pl/media_files/76b83222-8de5-440a-bd79-f1cf5a3778bc.pdf, ) ,który pozwolą Wam uzyskać potrzebne informacje do rozwiązania testu. Przewidujemy nagrody dla tej osoby, która wykona test najlepiej i prześle go w najkrótszym czasie. Informacje dodatkowe o teście:

Najważniejsze informacje dot. testu:

 1.      Termin

Test odbywać się będzie w terminie 19-25 kwietnia br. - o rozpoczęciu testu poinformujemy w odrębnej korespondencji.

 2.      Formuła

-  Test przeprowadzony zostanie w formie elektronicznej, na specjalnej stronie internetowej.

- Generalnie na każdym urządzeniu typu smartphone, komputer, tablet itp. – po wejściu na wskazany link – będzie można wykonać test.  

- W uzasadnionych przypadkach jest możliwość udostępnienia testu w wersji papierowej.

3.      Zakres merytoryczny

Pytania testowe zostały opracowane w oparciu o udostępniony przez Bank sylabus (link).

Uczniowie, którzy zapoznają się z sylabusem oraz powtórzą wiedzę ze wskazanych w nim materiałów edukacyjnych SKO, powinni bez problemu otrzymać pozytywy wynik testu (co najmniej 70% poprawnych odpowiedzi, istnieje możliwość powtarzania testu aż do uzyskania zaliczenia).

 4.      Grupy wiekowe oraz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Test będzie realizowany w kilku wersjach, dopasowanych do wieku uczestników:

-  wersje testu dla klas 0-2, 3-4, 5-6, dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi rozwiązują test dla klas 0-2.

Życzenia Wielkanocne

Utworzono dnia 31.03.2021

Życzenia świąteczne od kl II

Utworzono dnia 31.03.2021

,,Wiosna - cieplejszy wieje wiatr”

Utworzono dnia 24.03.2021

 

,,Wiosna - cieplejszy wieje wiatr”

 

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.

22 marca 2021r. przedszkolaki zgodnie  z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Pomimo niesprzyjającej pogody na zewnątrz w sali panował wiosenny klimat, dzięki pięknej dekoracji stworzonej przez dzieci oraz melodii wiosennych piosenek. W tym dniu w strojach dzieci obowiązywały wiosenne barwy.

Ogromne emocje wśród przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania do tego wyjątkowego dnia.  Dzieci z wielkim zaangażowaniem zakładały hodowlę roślin, tworzyły prace plastyczne oraz wykonały kukłę – Marzannę.

Mamy nadzieję, że wiosna posłucha przedszkolaków i zostanie z nami na dobre.

 

Marta Roman

czytaj dalej na temat: ,,Wiosna - cieplejszy wieje wiatr”

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Utworzono dnia 08.03.2021

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 59

W poprzednim tygodniu: 183

W tym miesiącu: 445

W poprzednim miesiącu: 1592

Wszystkich: 71700

Fundusze Europejskie

Iga Wygnał- zbiórka charytatywna